Аналіз в’їздів іноземців в Україну у 2017 році: зросла кількість відвідувачів з Молдови, Білорусі та Російської Федерації.

Кількість відвідувань України іноземцями в 2017 році зросла на 896 тисяч чоловік в порівнянні з минулим роком. Всього у 2017 році нашу країну відвідало 14,2 млн іноземних громадян, що на 6,7% більше показника 2016 року. Однак це зростання більшою мірою відбулося за рахунок гостей з Білорусі, кількість яких за рік збільшилася майже на 50%.

ТОП-10 країн-лідерів за кількістю відвідувачів України в черговий раз залишається незмінним. Найбільше іноземних громадян прибуває з Молдови (4,4 млн осіб), Білорусі (2,7 млн осіб) і Російської Федерації (1,4 млн осіб). Чисельність громадян із Польщі (4 місце – 1,1 млн осіб) і Угорщини (5 місце – 1 млн осіб), які зазвичай здійснювали туристичні поїздки в Україну, в 2017 році зменшилася на 4% і 16% відповідно в порівнянні з даними 2016 року. 

За кількістю візитів в Україну Румунія і Словаччина в 2017 році, як і в 2016 році, займають у ТОП-і шосте (791 тис. осіб) і сьоме (366 тис. осіб) місця. 


Істотно збільшилася кількість відвідувачів із Туреччини – на 35,6% і склала 270 тисяч осіб (8 місце) в 2017 році. Безумовно, це результат спільних торішніх домовленостей між Україною і Туреччиною щодо спрощення візової політики. Нагадаємо, що зараз громадяни Туреччини можуть подорожувати в Україну без візи на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду з моменту першого в'їзду. Аналогічно громадяни Ізраїлю можуть подорожувати по Україні без оформлення української візи до 90 днів протягом 180-денного періоду. У 2017 році з Ізраїлю в Україну приїхало 261 тисяч візитерів (9 місце), що на 20% більше показника 2016 року. 

Завершує десятку країн-лідерів за кількістю відвідувань України в 2017 році – Німеччина, протягом року 209 тисяч німців відвідали нашу країну, що на 22% більше торішнього показника. 

Не можна не відзначити той факт, що загальна кількість гостей із країн Євросоюзу зменшилася майже на 4%. Але, незважаючи на це, у 2017 році відчутно збільшилася кількість візитерів із наступних країн ЄС: мандрівників із Литви стало більше на 44% (75 тис. осіб), Австрії – на 44% (30 тис. осіб), Чехії – на 38% (67 тис. осіб), Греції – на 28% (18 тис. осіб), Латвії – на 25% (37 тис. осіб), Швеції – на 22% (24 тис. осіб). Додамо, що в минулому році Україна проводила пісенний конкурс "Євробачення-2017", на який приїхали близько 20 тисяч іноземних туристів, що також вагомо вплинуло на загальну кількість відвідувачів Києва та України в цілому. 

У минулому році в половину збільшився турпотік із Китаю в порівнянні з показниками 2016 року і склав майже 30 тисяч чоловік. У 2017 році Україна активно працювала над налагодженням туристичних відносин з Китаєм, адже китайський турист сьогодні – найбажаніший у світі, тому що в середньому він витрачає дві тисячі доларів за період подорожі. 

Асоціація Гостинності України провела масштабну роботу по залученню гостей із Китаю в нашу країну: було запущено проект, у рамках якого провідні туроператори України, галузеві асоціації та представники влади об'єдналися для розвитку туристичного бізнесу між Україною та Китаєм. Успішно пройшли три воркшопи в Пекіні, Шанхаї та Києві за участю провідних туроператорів України та 60 туроператорів Китаю, де було презентовано український туристичний продукт. 

Не дивлячись на те, що з Китаю щорічно виїжджає близько 122 мільйони китайських туристів, поки кількість китайських візитерів України невелика. Україна має все, щоб стати однією з найважливіших туристичних зупинок на "Шовковому шляху" з Азії в Європу. Однак для того, щоб кількість гостей із Китаю в Україну вимірювалася не тисячами, а сотнями тисяч, необхідно створити комфортні умови для туристів із Піднебесної. 

В іноземців все ще існують побоювання щодо безпеки відвідування України через бойові дій на сході країни. Дається в знаки також нестача якісного маркетингового просування туристичного потенціалу міст і регіонів України. Ще однією негативною тенденцією можна назвати використання України іноземними туристами як транзитної території для подорожі в інші країни. Зате все частіше в Україну іноземці їдуть заради медичного туризму – у нас порівняно низькі ціни і гарна якість медичних послуг в приватних лікарнях, санаторіях і пансіонатах.