Статьи

Поделиться

Філіям Суспільного мовлення закуплять комп’ютерну техніку – Лієв

НСТУ не може купити техніку для всіх філій через брак коштів, сказав в інтерв’ю сайту «Суспільне мовлення» виконавчий директор ПАТ «НСТУ» Олександр Лієв.

«Ми намагаємося відремонтувати і привести в робочий стан важливу техніку, бо іноді через старе обладнання падає ефір», – додав він.

Як зазначив Олександр Лієв, у 2018 році, якщо держава дасть ті гроші, які належать НСТУ за законом, 1 млрд 442 млн грн, якщо все піде так, як менеджери НСТУ запланували, то, можна 300 млн грн заощадити за рахунок оптимізації і витратити їх на технічне переоснащення новин і на речі, які зможуть заощадити (енергозбереження тощо).

Нагадаємо, наразі у складі НСТУ є 25 філій. Більшість із них мають застарілу техніку, яка потребує негайного оновлення. 

З 21 вересня 2017 року щопівгодини «UA: Перший» в ефірі проводить акцію проти недофінансування суспільного мовника.

Як писав сайт «Суспільного мовлення», у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік, опублікованому 18 вересня 2017 року, зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 мільйонів 563 тисяч гривень, тоді як Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» гарантує ПАТ "НСТУ" фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік, тобто 1 мільярд 442 мільйони гривень. Недофінансування Суспільного майже вдвічі від гарантованої законом суми підриває хід реформ.

Печать